Benefiční den: co se dělo a kolik jsme vybrali peněz

Vykradená cyklokuchyně je nemilá věc, ale my jsme se k tomu postavili čelem. Rozhodli jsme se v sobotu 27. ledna uspořádat benefiční den pro Bike Kitchen Brno a vybrat 20 tisíc korun na pokrytí vzniklých ztrát. Co myslíte, jak to dopadlo?

Hezky, pěkně. Ve čtyři odpoledne vyjelo do ulic Brna 32 závodníků a závodnic v rámci benefičního Alleycatu bjkzl+BKB, kteří museli navštívit sedm chceckpointů. Někomu se to povedlo skvěle, někomu hůř, někdo cestou píchnul. Nikomu se ale nic nestalo a rádi vám řekneme jména vítězů a vítězek všech čtyř kategorií: Michal Šnajdr (volnoběžka muži), Vojtěch Svoboda (fixie muži), Kristina Klosová (volnoběžka ženy), Anna Bromová (fixie ženy). Po závodě jsme si společně dali horké kakao, houbové rizoto a sušenky a dívali jsme se na dokumentární film B.I.K.E.

Večer jsme se přesunuli do brněnského Bajkazylu, kam za námi přišli i ti, kteří odpoledne místo opravdového závodění jen sledovali výsledky souboje kandidátů na prezidenta. Benefiční večírek byl tedy velkolepý. Lidé se veselili, tancovali a utráceli těžce vydělané peníze za lístky do tomboly. Někteří se dokonce těšili i z Brněnského cyklokalendáře, jehož dotisky jsme exkluzivně prodávali. Vrcholem večera ale bylo právě losování tomboly. Své štěstí se rozhodly pokoušet desítky lidí! A jakpak by ne, ve hře byly (kromě dalšího) vstupenky do divadla, gramofonové desky, cyklotrofeje i výběrová káva. Z hlavní ceny – jízdního kola, které mělo v košíku mnoho dalších cenností – se nakonec radoval Adam. Kolo prý zamkne kódovým zámkem a nechá jej na ulici k dispozici všem. Krásné. A po tombole už jsme se jen oddávali divokému tanci na hudbu, kterou nám pouštěl DJ Gapha ze sousedního klubu Herna.

No ale jak to teda dopadlo s těmi penězi?! V rámci benefičního dne jsme vybrali 12 tisíc korun a na účet jste nám poslali dalších 10 tisíc. To je celkem 22 tisíc korun a znamená to, že je náš pomyslný severní pól dobyt! Moc vám za to děkujeme, protože bez téhle podpory bychom byli namydlení. Každé úterý odpoledne k nám chodí lidé montovat kola, jíst, debatovat, koukat na filmy a učit se nové věci. To všechno za dobrovolný příspěvek a jenom díky vzájemné solidaritě můžeme fungovat dál.

Všechny fotky naleznete na https://flic.kr/s/aHskBb4a1c

Závěrem bychom rádi poděkovali také všem, kteří nám pomohli s organizací benefičního dne, nebo nám nějak přispěli do tomboly. V první řadě je to skvělý Bajkazyl Brno a Herna, ale také Koffein, Industra, Broken Books, Nakladatelství Host, BrnoNaKole, kapely OR, Vlněna, Víčko a Štěpán Pařízek aka Slav, dále Rekviem za Vlněnu – Martina Janošová // fotovýstava, Cyklo Brno – Brněnský cyklokalendář, BURANTEATR a všichni jednotlivci, kteří něco vyrobili nebo darovali.

A teď jedeme dál. Zítra bude další Otevřená dílna. Navaříme hummus, pověsíme bojler a uděláme si školení práce s wordpressem, aby nás o něco víc umělo přidávat obsah na tento web. O týden později ve středu pak bude pravidelná Zkouška sirén | Critical Mass Brno (facebook událost). Dondité na oboje, potkáme se tam.

Leave a Reply