Environmentální akce

Bojujeme proti změnám klimatu a za lepší svět. Proto nás i letos potkáte na různých environmentálních akcích.

Klimajízda Sokolov – Ústí nad Labem

Ve světě bez emisí CO2 se jezdí na kole. Proto spolu s Bike Kitchen Praha a hnutím za klimatickou spravedlnost Limity jsme my pořádáme Klimajízdu.

Pojedeme ze Sokolova do Ústí nad Labem, to je asi 250 kilometrů. Trasu jsme vytyčili tak, abychom viděli bývalou i současnou uhelnou infrastrukturu, jakož i iniciativy, které region už nyní proměňují. Na začátku a na konci cyklojízdy se odehrají moderované participativní workshopy. Po cestě chceme poznat region, ale také se jen tak veselit a koupat.

Aktuální informace na facebookové události.

  • 14-21.8. 2020
  • Sokolov — Ústí nad Labem (cca 300km)

Akční víkend Limity jsme my 2020: Konec uhlí #TEĎ

  • 3.9. – 6.9. 2020

Není na co čekat. Klimatická krize se každým rokem stupňuje a jednat musíme teď hned. Proto bude Bike Kitchen Brno na akčním víkendu Limity jsme my k dispozici se svojí dílnou, sdílenými koly a těšit se můžete i na tradiční bike finger přímo v akci!

Kde akční víkend bude? Sledujte facebookovou událost pro aktuální informace.

Ekofilm

  • 17.10. 2020, 10:00 – 16:00, náměstí Svobody v Brně

EKOFILM je nejstarší mezinárodní filmový festival s tematikou životního prostředí v Evropě. Každoročně představuje desítky soutěžních filmů z celého světa a zve významné české i mezinárodní hosty. Bike Kitchen Brno bude součástí doprovodného programu a v sobotu 17. října budeme mít na náměstí Svobody cyklodílnu. Stavte se za námi na pokec a každou celou hodinu mezi 10:00 a 16:00 na workshop, kde se můžete naučit, jak si opravit své kolo.

Podívejte se na celý program Ekofilmu.

Mapa Klimajízdy