Co je BKB?

Bike Kitchen Brno je otevřená komunitní cyklodílna. Sbíráme stará kola, učíme se je společně opravovat, kamarádíme se a vaříme při tom jídlo. Jsme různí, ale spojují nás hodnoty, vize, přátelství a láska ke kolům. Rozhodli jsme se vytvořit prostor, kde to můžeme sdílet a rozvíjet. Inspirovali jsme se konceptem cyklokuchyní, který funguje po celém světě. Bike Kitchen Brno je prostor, kam můžeš chodit i ty.

Naším cílem je podpora městské cyklistiky, rozvoj udržitelného způsobu života, dopravy a posilování kompetencí lidí při opravě jízdních kol a manuální práci. K tomu vaříme veganská jídla, sdílíme kola i nářadí a rozhodujeme o naší činnosti nehierarchicky pomocí každoměsíčních otevřených plén. Je pro nás důležitá problematika urbanismu a veřejného prostoru, který je přístupný pro každého. Aktivně se snažíme vystupovat nejen na ulici Přízova proti gentrifikaci a jejím vlivu na sídla. Jsme v kontaktu s místní komunitou v ulici a okolím cyklodílny pořádáním různých kulturních akcí a podporou různorodých zájmových.

Jsme zásadně proti jakékoliv formě rasismu, fašismu, sexismu, trans či homofobie. Všechna pohlaví a identity jsou vítané.

Materiál a jídlo za dobrovolný příspěvek, místo v partě zdarma.

Chceš vědět více?

Stanovy Bike Kitchen Brno, z.s. [pdf]

Výroční zpráva za rok 2018 [pdf]

Bike Kitchen Brno si svou činností vysloužila pozornost lidí z brněnských neziskovek a politiky. Co si o nás myslí?